Lžíce pro velké stroje nad 50 tunPro velká rýpadla pracující na stavbách i při těžbě v dolech a lomech vyrábíme lžíce z nejlepších materiálů s důrazem na pevnost a odolnost vůči otěru. Konstrukce je optimalizována pro konkrétní značku a typ stroje. Naše lžíce vyráběné na zakázku přinášejí vysoký výkon přesně dle požadavků zákazníka na hospodárný, bezporuchový a ziskový provoz stroje. Zárukou kvality, spolehlivosti a dlouhé životnosti je certifikace Hardox® in My Body.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI A VÝHODY:

  • zubový systém Esco SV2® poskytuje optimální výkon při hloubení
  • tvar pro větší objem a menší vzdálenost mezi čepem a zuby pro rypnou sílu
  • korpus lžíce z otěruvzdorných a pevných materiálů i zesílené boky dodávají konstrukci lžíce strukturální integritu
  • silné pancéřování dna proti otěru a lité přídavné ochranné prvky spodní strany boků
  • pevná konstrukce zavěšení zajišťuje vysokou pevnost a odolnost
  • ochranné kryty chránící břit a boky navařené nebo TOPLOK® lze snadno vyměnit
  • dvousložkové chromkarbidové bloky proti opotřebení o tvrdosti 700 HB

LŽÍCE V PROVEDENÍ HD

Zesílená lžíce HD optimalizovaná pro stroje hmotnostní kategorie nad 50 tun se nejlépe hodí pro zemní práce a nakládku materiálu třídy těžitelnosti 4 a 5. Je určena pro hloubení ve středně obtížně rozpojitelných materiálech jako je hutný jíl, zemina s pískem nebo štěrkem, rozrušená nebo zvětralá žula, břidlice, opuka, stavební odpad, zmrzlá zemina. Její konstrukce je posílena v namáhaných místech a odolná vůči opotřebení, otěruvzdorné dno je vyztuženo venkovními příčnými pláty, kinematika a velikost zubů optimalizována pro konkrétní model rýpadla.

LŽÍCE V PROVEDENÍ XHD

Skalní XHD provedení lžic v úpravě pro stroje nad 50 tun hmotnosti je primárně určeno pro práci s abrazivním materiálem třídy těžitelnosti 5 a vyšším. Uplatní se zejména pro náročnější práce v kamenitých půdách a při manipulaci s rozpojenými horninami jako je žula, čedič, pískovec apod. Tělo lžíce je posíleno v namáhaných místech, silnější břit se zubovým systémem a tvar jsou optimalizovány pro konkrétní model rýpadla. Boky a dno jsou vybaveny silným otěruvzdorným pancéřováním. Prostor břitu mezi zuby a spodní část boků chrání navařené, nebo na přání snadno vyměnitelné lité ochranné prvky, horní část boků a čela břitu dvousložkové bloky tvrdosti 700 HB.

LŽÍCE V PROVEDENÍ XXHD

Extra skalní lžíce XXHD jsou vyráběny pro rýpadla těžší než 50 tun pracující v nejnáročnějších provozech. Určeny jsou pro každodenní práci s abrazivním materiálem třídy těžitelnosti 5 a vyšším, i s pevnými horninami třídy 7 rozpojitelnými trhavinami zejména v kamenolomech. Konstrukce je vyztužena, silnější břit se zubovým systémem odpovídající velikosti a tvar jsou optimalizovány pro konkrétní model rýpadla. Boky a dno jsou vybaveny silnou ochranou vůči abrazi a navíc vyztuženy po stranách prvky z otěruvzdorné litiny v místech největšího namáhání. Prostor břitu mezi zuby a spodní část boků chrání navařené, nebo na přání snadno vyměnitelné lité ochranné prvky, horní část boků a čela břitu dvousložkové bloky tvrdosti 700 HB. Tvar břitu rovný, šípový nebo modifikovaný.

 

LŽÍCE UPRAVENÉ NA MÍRU DLE SPECIFIKACE ZÁKAZNÍKA

Lžíce pro stroje hmotnostní kategorie nad 50 tun zpravidla optimalizujeme dle požadavku zákazníka tak, aby co nejlépe vyhověly nárokům na práci s konkrétním materiálem a kinematiku upravujeme pro značku a typ jeho rýpadla s cílem zajistit dlouhou životnost, vysoký výkon a hospodárný provoz.

 
Renomag Lžíce pro velké stroje nad 50 tun

Renomag Lžíce pro velké stroje nad 50 tun.pdf (2,8 MB)

 

 Kontakt

Kontaktujte nás:

tel.: +420 546 411 678